Ohjelma

Esiintyjät 2024

Torstai 18.7.2024

Behemoth

Behemoth

Testament

Testament

Moonspell

Moonspell

Cemetery Skyline

Visions of Atlantis

Shade Empire

Dyecrest

Dyecrest

Perjantai 19.7.2024

Amorphis

Tarot

Tarot

Insomnium

Insomnium

Unleash the Archers

Unleash the Archers

Draconian

Draconian

Smash into pieces

Smash Into Pieces

Rhapsody of Fire

Rhapsody of Fire

Ereb Altor

Ereb Altor

Verikalpa

Verikalpa

Lauantai 20.7.2024

The Hellacopters

The Hellacopters

Raised Fist

Raised Fist

Stam1na

Stam1na

Suburban Tribe

Suburban Tribe

Mokoma

Mokoma

Ne Obliviscaris

Ne Obliviscaris

Harakiri For The Sky

Harakiri For The Sky

Kalmah

Kalmah

Bloodbound

Bloodbound

Ikinä

Ikinä

BRUNSSI:

Tuomio & Raski Duo / Kaarle Viikate & Netta Skog

Afterparty:

Mann Gegen Mann plays Rammstein / Red Eleven plays Faith No More / Antony Parviainen Trio plays Iron Maide

Aikataulu

Torstai 18.7.2024

17.00 Portit auki
18.00 Dyecrest Kaaos Stage
18.50 Moonspell Radio Rock Stage
19.55 Shade Empire Kaaos Stage
20.50 Testament Radio Rock Stage
22.10 Visions Of Atlantis Kaaos Stage
23.00 Behemoth Radio Rock Stage
00.25 Cemetery Skyline Kaaos Stage
01.45 Afterparty: Mann Gegen Mann plays Rammstein Villipeura, Peurunka
03.30 Nukkumaanmenoaika

Perjantai 19.7.2024

13.00 Brunssi: Tuomio & Raski Duo Peurunka
14.30 Portit auki
15.00 Verikalpa Radio Rock stage
15.50 Ereb Altor Kaaos Stage
17.00 Rhapsody Of Fire Radio Rock stage
18.10 Smash into Pieces Kaaos Stage
19.15 Tarot Radio Rock stage
20.20 Unleash The Archers Kaaos Stage
21.30 Insomnium Radio Rock stage
22.50 Draconian Kaaos Stage
00.00 Amorphis Radio Rock stage
01.45 Afterparty: Red Eleven plays Faith No More Villipeura, Peurunka
03.30 Nukkumaanmenoaika

Lauantai 20.7.2024

12.45 Brunssi: Kaarle Viikate & Netta Skog Peurunka
14.00 Portit auki
14.30 IKINÄ Kaaos Stage
15.20 Kalmah Radio Rock Stage
16.25 Bloodbound Kaaos Stage
17.30 Suburban Tribe Radio Rock Stage
18.30 Harakiri For The Sky Kaaos Stage
19.30 Raised Fist Radio Rock Stage
20.30 Mokoma Kaaos Stage
21.45 The Hellacopters Radio Rock Stage
23.05 Ne Obliviscaris Kaaos Stage
00.15 Stam1na Radio Rock Stage
01.45 Afterparty: Antony Parviainen Trio plays Iron Maiden Villipeura, Peurunka
03.30 Nukkumaanmenoaika

Pidätämme oikeudet muutoksiin.

Meet & Greet

Torstai 20.7.2023

19.30 - 20.00 The Halo Effect
20.30 - 21.00 Smackbound
21.45 - 22.15 Lord Of The Lost

Perjantai 21.7.2023

17.30 - 17.45 Kaunis Kuolematon
18.30 - 19.00 Fear of Domination
20.30 - 20.45 Freedom Call
21.00 - 21.30 Equilibrium

Lauantai 22.7.2023

17.15 - 17.45 Scar Symmetry
19.15 - 19.30 Beast in Black
19.45 - 20.00 Danko Jones
20.45 - 21.00 Before The dawn
21.15 - 21.30 Kyyria